Zrod a život jednoho amatérského kolejiště
Strana 12.
Odhlučnění kolejí, portály levého zhlaví

Pro definitivní pokládku některých kolejových úseků jsem musel kolejivo podložit molitanovou páskou kvůli odhlučnění. Také jsem začal pracovat na sesatvě tunelových portálů za levým zhlavím hlavního nádraží.
Tady jsem podkládal trať vedoucí z hlavního nádraží do Markétkova. Traťový úsek již má napájení a tak zde po přišroubování mohu dodělávat okolí tratě jako štěrk porost atd.
Pohled z větší dálky aby bylo jasno kde jsem......
A tady detail, po položení kolejí jsem samozřejmě zkoušel průjezdnost, je to tu dost natěsno ale i dlouhé vozy projedou bez problémů.
V hlavním nádraží už je vše izolováno a tak vymýšlím vzhled nástupišť a jak je vlastně provedu.
Na ostrůvku kde leží momentálně nůžky bude zalomené zastřešené nástupiště. Mezi kolejemi pak klasické vyvýšené náspy. Zatím jsem si je vystřihl z tvrdého kartonu a teď vymýšlím jak je natřu a jak vytvořím onen typický povrch.
Kromě nástupišť jsem začal připravovat na zakrytí přestavníky levého zhlaví.
Přestavníky je potřeba zakrýt pečlivě protože potom při práci s lepidlem při štěrkování  se mě už stala nehoda se zatečením do mechanismu. Naštěstí jsem vše včas vytáhl a vyčistil. Kolem přestavníků není možné štěrk zalévat ředěným Herkulesem je potřeba natírat lepidlo jemně a postupně posypávat štěrkem.
Tak tohle je nejspodnější tunelový portál z tunelu v arkádě .....
.... a pohled na blízké trati......
Takhle jsem si připravil tunelový portál pro dvojkolejnou trať která vede pod úrovní nádraží Markétkov. Vnitřní klenba zde bude jen kousek.....
Takhle jsem si připravil tunelový portál pro dvojkolejnou trať která vede pod úrovní nádraží Markétkov. Vnitřní klenba zde bude jen kousek.....
Pohled seshora před vyžebrováním terénu ....
Ještě nalepit jednokolejný portál. Představa terénu a krajinky zde již dozrála ......
.... a tady už jsem poskočil ve stavbě, lepenková žebra jsou pokryta síťovanou páskou a polepena krepovým papírem .....
Z tohoto pohledu by měl být později vidět jen prostřední portál. Ty dva krajní zakryjí stromy a jiná zeleň ......
Pohled seshora ....
Opěrné zdi se z většiny taktéž ztratí pod převislou trávou nebo za stromy a zelení. Parapetní kameny zde budu dávat jen někde a není vyloučeno, že ještě dodatečně provedu někde "vydrolenou zeď" ........
Takto ústí tunel z arkády ......
Zatím je to poněkud suché. Tenhle pohled se návštěvníkovi nikdy stejně nenaskytne. Foťák je položen v nejzažším koutě místnosti. Příští foto již bude s částečnou zelení .....
Zde je vidět rovinné odsazení portálů .....
Skály jsem se rozhodl vytvořit ze sádry  vlastním stylem "patláma-patláma" a později opatřit nátěrem temperou. Postup jsem si již vyzkoušel nanečisto a pokud se do spár a nerovností později aplikuje různá vegetace vypadá to velmi pěkně. No uvidíme později  jak se mi to povede.
A ještě jedno foto než mě vyplivly baterky ve foťáku......