Zrod a život jednoho amatérského kolejiště
Strana 4.
Obloukový most

Po dokončení nosné části základního okruhu jsem pokračoval částmi nad ním. Ještě se sice budu muset vrátit k fixaci kolejiva a jeho elektrickému zapojení, prozatím ale stavím i horní části tak, že to ještě není nutné. Blíží se fáze stavby trati v galerii, na což jsem si již zakoupil zdivo. Musel jsem ovšem vyřešit malý problém s tvarem skaliska v jednom místě, což jsem provedl celkem nečekaně originálním způsobem, převislé skalisko se mě totiž vůbec nelíbilo. Vytvořil jsem obloukový most.
Po určité době jsem se vrátil k práci na nosné části pro traťové spojky mezi hlavní dvojkolejným a jednokolejným okruhem.
Bylo parné léto proto se není čemu divit, že jsem zatěžoval vším co bylo po ruce .....
Problémy v jednom místě trati, kde jsem původně plánoval tvorbu složitého skaliska a opěrné zdi jsem nakonec začal řešit krátkým obloukovým mostkem, čímž jsem vyřešil lokální problém s převisem, který je vidět na na dalších snímcích.
Pro segment obloukového mostu jsem v již hotovém podkladu trati z lepenky vyřízl prostor. Některé věci se pří sebelepší snaze nedají naplánovat dopředu.
Nalepil jsem již oba portály a opěrné zdivo.
Tělo mostu jsem vyřízl z 3cm tlusté polystyrenové desky do tvaru betonového segmentu. Protože povrch nebyl moc ideální pro okamžitý nátěr použil jsem řídkou sádru pro jako polevu na dort. Po zaschnutí byl povrch  mnohem lepší. Ještě jsem to přebrousil smirkovým papírem a pak začal s nátěrem do šeda.
No a zde je výsledek před zkušební aplikací nasucho. Na ten rozpon mostku jsem přidal malý podpěrný sloupek a svah pod mostem překryl páskou pro tvarování povrchu. Ještě její okraje nejsou zaříznuté.
Zde je detail podpěrného sloupku.
Okraje pásky jsem seříznul s opěrnou zdí a pojistil nátěrem Herkulesu, přestože páska je samolepící.
No, celkem se to povedlo. Na mostě bude ještě později instalováno zábradlíčko po obou stranách.
Pohled z jiné strany
Postupně jsem doplnil další zdivo. Počítám s kamufláží hran a některých nepěkný spár popínavou zelení. Ale to až později.
Tady jsem se přesunul do míst, kde je nutné postavit nosné části pro druhé nádraží. V těchto místech nejsou žádné složité nadjezdy, je ale nutné zpřístupnit dvojkolejnou trať v tunelu.
Tímto směrem se bude vjíždět do "horního" nádraží. Jména pro nádraží budu muset vymyslet později.
No tady jsem si na sebe upletl bič. Vymyslet tvar terénu v tomto místě není žádný med. Ale bude to pěkně členité, navíc když zrovna zde to plánuji trochu hustěji osázet.