30.11.2014

Po delší době tu mám další aktualizaci. Zima je doslova za dveřmi, tak jsem na titulní stranu už posadil sněhuláka.
Poslední dobou je to s novinkami na modelářských webech poněkud slabé. Já už taky nedělám tak šíleným tempem jako na začátku stavby, ale panelu se rozhodně zbavit nehodlám. Momentálně zaučuji do řízení kolejiště svého 7 letého juniora. Hlavně od něj nyní chodí impulsy "něco" dělat s vlaky, což je mnohdy jen obyčejné několikahodinové ježdění.
Ale přesto tu mám něco nového.
Myšlenka tvorby pozadí kolem kolejiště dozrála do konečné podoby, a protože jsem si chtěl oddechnout od práce s domečky, pustil jsem se do jeho nejdelší strany. Jak dopadla zhruba první polovina práce, kterou jsem už většinou dělal s tímto malým kibicem za zády je zde.


18.08.2014

Pracoval jsem na městečku zde.


3.08.2014

Dokončil jsam další z několika dlouho rozpracovaných domků pro městečko uvnitř oblouku trati zde.


1.08.2014
Dnešním dnem slaví tento web své 9.narozeniny.
Důkazem nechť je stále dostupná dlouhá historie Novinek,kde je možné se začíst do procesu jeho stavby. Při této příležitosti jsem stvořil pár celkových fotografií, jak kolejiště vypadá jako celek, k čemuž bývá v rámci jednotlivých aktualizací velmi málo možností tak koukněte zde.
Konstatuji, že se mě původní nápad postavit si v malé podkrovní místnosti jedno malé kolejiště v průběhu doby poněkud zvrhl. Kolejiště dnes zabírá dvakrát větší plochu než zněl původní plán. Všchny koleje jsou položeny, všechny kolejové úseky a výhybky mají své dekodéry a dokonce i drtivá většina návěstidel je osazena a jsou fukční. 10 souprav v provozu není problém, řízení počítačem je prima. Krajina je takřka hotova a zdá se, že už toho moc dodělávat nemusím. Skutečnost je ovšem taková, že pořád před sebou vidím spoustu věcí co se musí na kolejišti dodělat, takže aktualizace webu mohou vesele pokračovat.
Tímto děkuji všem, kteří na můj web rádi zavítají pro inspiraci a zjišťují co je nového, dokonce i v době mé aktualizační výluky byla návštěvnost stále poměrně slušná. Jako daňový poplatník bych však částé náštěvy v pracovní době z domén ministerstev, státní spravy a polostátních firem určitě oželel .........
I přesto přeji všem hodně zdaru atˇděláte co děláte. ;-)


27.07.2014

Nový přírůstek do rodiny budov zde.19.07.2014

Sněhulák z titulní strany po roce a půl konečně zmizel. Berte to jako předzvěst blížící se opětovné aktivity na tomto webu. Můj laptop prodělal klinickou smrt s kompletní přeinstalací ( hackeři jsou fakt hodně šikovní ), naštěstí můj systém zálohy dat fungoval spolehlivě. Takže již brzy. Poněkud totiž bojuju se svým systémem aktualizace webu. Může se stát, že něco nebude ještě zcela fungovat.
Tak a je tu dlouho očekávaná první aktualizace po dlouhé době. Fotografie vzknly již před nějakou dobou ( takřka loni ).
Odběhl jsem od práce na návěstidlech k něčemu méně stresovějšímu a to tvorbě první části pozadí kolem kolejiště.
Tak se podívejte zde.