Zrod a život jednoho amatérského kolejiště
Strana 2.
Arkádová klenba, sadba prvních stromů

Arkádový tunel byl asi nějvětší oříšek. Sázel jsem také své první stromky a trošku si pohrál s prvním kouskem krajinky. Tvořil jsem část vyšlapaného chodníku s vlastním "sirkovým" zábradlím.
Arkádovou zeď jsem nejdříve zbavil podkladové zdi a pak rubovou stranu podlepil tištěnou texturou. Po zaschnutí jsem nůžkami opět odstřihl oblouky.
... pohled z rubové strany
... čerstvě přilepeno a přišpendleno. Zbývá domyslet detaily na patě arkády a zakrytí spáry dvou arkád. Nějaký nápad už mám.....
... už se těším na první průjezd osvětleného vlaku ...
Pohled dovnitř od portálu tunelu. Veškeré vnitřní stěny jsou pokryty texturou. Prosvětlující spáry ještě později zmizí, protože budou dodělány římsy atd....
... a pohled z druhého konce arkádového tunelu ....
Takhle vypadá celek, výsledek je velmi zajímavý.... ještě dodělat parapet zdiva. V mezeře mezi panely plánuji někdy později demontovatelný navazující kus krajiny, který ji zacelí.
Zbývá provést patinu ( okouření nad oblouky a špínu ), tak aby definitivně zanikly spoje desek zdiva a sem tam postrašit vegetací....
... a ještě trochu té zelené ....
... omylem jsem si při práci na panelu urazil roh zdiva .... a nápad byl na světě. Zlom jsem upravil dle spár zdiva nabarvil a z odpadu nařezal "upadlé" kameny..... vegetace na svahu nad tunelem ještě chybí.....
... a pěšinka pro pěší je na světě. Na kraji ke srázu přijde dřevěné zábradlíčko..... ( ze sirek, pracuje se na něm )
... pohled na zelené kousek od hlavního nádraží ...
... detail pěšinky. Použil jsem již dlouho dopředu udělané tři stromky břízy a buku (alespoň podle jména na foliáži to je bouček :-))))
... zeleň pokrývající terén je směsicí několika materiálů. Uprostřed ploch je koberec Strukturstat na okrajích dosypán dvěmi odstíny Purexu a přes něj kousky tří odstínů foliáží jako nízkých porostů.
... nátěr skalisek ještě postrádá dokonalý nátěr, neustále dotírám probělená místa.... navíc i skaliska nejsou zcela holá, takže ještě dostanou sporadický porost.
... podjezdem pod tratí vlevo by měla vést polní cesta. Teď si lámu hlavu jak na ni .....
... tolik stromků jsem vyrobil přes týden u večerních zpráv, bohužel došla mě foliáž a nová objednaná ještě nedorazila, na tomto místě jsou jen odloženy.....
... pro výrobu dřevěného zábradlí na pěšině jsem si vybral obyčejné sirky.
Sloupky jsou pro rozměr HO dlouhé 15mm a mají průřez celé sirky, zatímco madlo a příčka jsou dvě půlky sirky rozříznuté podélně žiletkou. K lepení jsem použil Herkules. Sklon zábradlí na pěšince jsem odhadl okem......
... natřít zábradlí hnědou vodovkou zvládlo i mé dítko školkou povinné .....
... bodcem jsem udělal díry do podkladu a zasadil a nalepil první dva segmenty ....
... geometrické nedokonalosti jsou u tohoto typu zábradlí spíše vítány.....
... a tady už je zábradlí v celé své délce osazeno ....
... pohled shora na pěšinku s hotovým zábradlím.
Přestože na svah z větší části přijde travní koberec dostlal svrchní hnědý nátěr. Zde je vidět i použití odřezků koberce z předešlé práce. Nic rozhodně nevyhazuji, vše se dá vždy nějak ještě použít.
Do největší pokládané části travního koberce jsem si na naměřená místa vyřízl takové průvlaky pro stromy. Strom nemohu kmenem zapíchnout ( to se dá do polystyrenového povrchu ), moje vyráběné stromy jsou vybaveny plochým stojanem, který tak schovám pod travní koberec.
Nejdřív jsem přilepil koberec a pak pinzetou odchlípl prořezy a vsunul po koberec strom a znovu v místě kmenu přilepil. Protože jsou kmeny drátěné narovnání provedu až po zaschnutí.
Pohled z druhé strany a zase je viděl použití odřezku koberce.